Roerdal Journaal Wapen Roerdalen
Nieuws uit 't Roerdal

03/09/10 14:00:59

Roerdalen – Kinderen hebben is fijn, maar opvoeden stelt je als ouder ook voor vragen en onzekerheden. Wanneer één of meerdere van uw kinderen geadopteerd zijn, krijgt u bovendien te maken met specifieke (opvoeding)situaties. RiaggZuid en FIOM organiseren in het najaar een cursus, bedoeld voor ouders van buitenlandse adoptiekinderen in de leeftijd van 4-12 jaar. De cursus start in het najaar en loopt door tot in het eerste kwartaal van 2011. De cursus bestaat uit 10 bijeenkomsten van 2 uur. Thema’s zijn onder meer zelfbeeld, hechting, ik-boodschappen, conflicten oplossen en ‘anders’ zijn. De kosten bedragen 82,50 euro per ouderpaar voor de gehele cursus. Alleenstaande ouders betalen 55,- euro. Voor meer informatie over de cursus kunt u bellen met Agnes Hoenderboom, Fiom Maastricht (tel. 043-3214856) of met Maurice Hintzen, RiaggZuid (tel. 0475-387474
-----

03/09/10 13:27:06

Lerop – Na 15 jaar wachten is het dan eindelijk zover: Het nieuwe bedrijfspand Hermans aan de Leropperweg in Lerop wordt officieel geopend.De vergunningenstrijd heeft veel tijd en
energie gekost, maar het is de moeitemeer dan waard geweest. Het nieuwe, moderne en vooral duurzame bedrijfspand
staat er en daar zijn de eigenaren Hermans we trots op!
Het jaarlijks terugkerende Oogstdankfeest in Lerop op de eerste zondag van september ( zondag 5 sept a.s.) is een mooie gelegenheid om het
nieuwe bedrijfspand te openen.
Met trots nodigen de Hermansen alle inwoners van
Herten, Lerop en omstreken, maar ook onze klanten uit de groenten- en fruitwinkel in Herten van harte uit om een kijkje
te komen nemen.
De familie Hermans is al 3 generaties fruitteler. Van oorsprong afkomstig ‘van de Graethei’ maar begin jaren ’70 naar
Herten verhuisd. De boomgaard, de bedrijfspanden, het woonhuis en de groentenen fruitwinkel liggen aan de Oude
Roermondseweg in Herten. Door de uitbreiding van de stad Roermond is de boomgaard grotendeels verdwenen en fasegewijs verplaatst naar Lerop. De groenten- en fruitwinkel en het woonhuis blijven gevestigd in Herten.
U bent van harte welkom op zondag 5 september.
Familie Hermans zegt altijd: Stilstand is achteruitgang: “Wij kijken vooruit,naar de toekomst van ons bedrijf.Daarom werd in 1995 besloten het bedrijf te vernieuwen. Maar, door het voortdurende
getouwtrek tussen de gemeentes Roermond en Roerdalen, heeft deze vernieuwing bijna 15 jaar op zich laten wachten.

Programma zondag 5 spoetember 2010 tijdens het Oogstfeest
11.00 uur Heilige Mis in het nieuwe bedrijfspand met de zegening
van de ‘Kroetwusch’ en de inzegening van het bedrijfspand, opgeluisterd door Harmonie Juliana uit St. Odiliënberg.
12.30 uur: Officiële opening door wethouder Chrit Wolfhagen van
de gemeente Roerdalen
Vanaf 13.00 uur: Allerlei activiteiten zoals: – Rondleiding door de boomgaard, de appelpluk is in
volle gang – Bezichtiging van het nieuwe bedrijfspand – Infostand Pomologisch Genootschap – Imker met verkoop van bijenproducten – Kookerij Lahaye. Maakt ambachtelijke delicatessen,
veelal op biologische basis, zoals bijzondere confituren,
geleien, sauzen, fruitazijnen, gebak en bonbons. – Mooren tuinmachines en tuingereedschap – Demonstratie boomstamzagen – Boerendart – Spijkerbroekhangen – Pompoenen en sierfruit – Springkussen – Terras met o.a. appelsap, appelijs, koffie en vlaai
Fanfare Sint Wiro uit buurgemeenschap ‘t Reutje en troubadour Har Reynders zullen het eerste gedeelte van de middag muzikaal opluisteren en vanaf 16.00 uur wordt het programma voortgezet met andere muziek.

-----

03/09/10 13:05:33

Roerdalen – KUNSTSTROOM ROERdalen 2010 is dit jaar in Melick, Vlodrop, Herkenbosch, Sint Odiliënberg, Posterholt en Montfort
Melick, Vlodrop, Herkenbosch, Sint Odiliënberg, Posterholt en Montfort .In allwe lokaties van zaterdag 11.09.10 tot zondag 12.09.10 – van 11:00 tot 18:00 – toegang: gratis; expositieboekje te koop – routebeschrijving – festival, evenement – fanfare – lezing – manifestaties
KUNSTSTROOM ROERDALEN
Tijdens het Open Monumentenweekend, op 11 en 12 september, vindt voor de vierde keer KUNSTSTROOM ROERdalen plaats. Dit is een internationale, tweedaagse kunst- en cultuurmanifestatie. Bekende en minder bekende kunstenaars uit Nederland en Duitsland exposeren in en bij historische monumenten in Roerdalen. Het is een manifestatie van en voor alle leeftijden, waarbij hedendaagse kunstuitingen verbonden worden aan het culturele erfgoed.

Met het thema ‘Het is de Roer die ons verbindt’ brengt Kunststroom ook dit jaar weer een divers aanbod van zowel beeldende als podiumkunst. Op diverse locaties treden koren en muziekgezelschappen op. In de basiliek van Sint Odiliënberg is een orgelconcert en treedt een internationaal Blaasquintet op. Op kasteel Daelenbroeck in Herkenbosch treedt op zondag 12 september het Collegium Musicum uit Duitsland op.

Naast kunstenaars tonen ook de basisscholen van Roerdalen hun werk. Kinderen van de scholen zijn onder begeleiding van kunstenaars aan de slag gegaan met het culturele erfgoed in de kernen van Roerdalen en presenteren de uitkomsten hiervan tijdens het Kunststroom weekend, eveneens op historische locaties.

Een gratis fietsroute voert bezoekers door het cultuurlandschap én langs de historische monumenten van Roerdalen. Hierbij bezoekt men de dorpen Sint Odiliënberg, Vlodrop, Posterholt, Montfort, Melick en Herkenbosch.

De monumentale gebouwen waar de hedendaagse kunst getoond wordt lopen uiteen van historische molen en kasteel tot oude boerenschuur. Voor het complete programma van het weekend kunt u al kijken op www.kunststroomroerdalen.eu

www.kunststroomroerdalen.eu

-----

03/09/10 12:56:55

Asenray – Onder het motto ‘Beleef de natuur op een andere manier’ organiseert IVN Roermond e.o. op 19 september een groot natuurfeest. Deze middag is toegankelijk voor families met kinderen van alle leeftijden. Zowel leden als niet- leden zijn van harte welkom. De aanvang is 14.00 uur en de toegang is gratis. Voor zowel kinderen als volwassenen zijn tal van activiteiten georganiseerd. Locatie: Spikkerdal, Spik 165a te Roermond/Asenray

-----

03/09/10 11:51:27

1-9-2010 08:00De Maas in Limburg en Brabant wordt gevoed door verschillende beken uit Nederland en Duitsland. Omdat water niet aan grenzen is gebonden, gaan vijf Duitse en Nederlandse waterschappen uit het stroomgebied van de Maas samenwerken aan de waterkwaliteit en de natuurlijke leefgebieden. Hiervoor is het INTERREG-project ‘Natuurlijke Grenswateren‘ gestart. Donderdag 9 september wordt dit project officieel gestart tijdens een minisymposium. Peel en Maasvallei (NL), Aa en Maas (NL), Niersverband (D), Schwalm-verband (D) en Rivierenland (NL), alle gelegen in het stroomgebied van de Maas, werken de komende drie jaar nauw samen aan de verbetering van de waterkwaliteit en de natuurlijke leefgebieden van de Maas en zijn zijrivieren. Een gezamenlijke aanpak aan weerskanten van de grens is noodzakelijk om voldoende effectief en efficiënt maatregelen te kunnen treffen.

-----

03/09/10 11:00:04

Roerdalen/Weert – Nog tot en met 24 oktober is in het Gemeentemuseum Weert, locatie Jacob van Horne, een overzicht- stentoonstelling te zien met liturgisch vaatwerk uit de periode 1500-1970. De objecten maken deel uit van de vaste collectie van het museum en worden voor het eerst in deze samen- hang getoond. Het museum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis

-----

03/09/10 09:57:46

Roermond – Maandag 6 september is om 19.30 uur in ’t Paradies in Roermond een informatieavond met de titel: Tussen Mantelzorg en Opname. Gastsprekers zijn Fiet Ophey, Ellen op het Roodt en Lyan de Vreese,Trajectbegeleiders in de eerste lijn van het Zorgprogramma Dementie Midden-Limburg. Mensen met dementie, hun naasten, maar ook andere geïnteresseerden zijn van harte welkom. De toegang is gratis en de zaal is vanaf 19.00 uur open.

-----

03/09/10 09:25:30

Roermond – Zaterdag 4 september a.s. komen zo’n 25.000 veteranen en belangstellenden samen voor de jaarlijkse herdenking bij het Nationaal Indië-monument (foto) aan de Maastrichterweg die om 14.00 uur begint. Vanwege de grote toeloop dient het verkeer rekening te houden met een aantal omleidingen, die via bebording staan aangegeven.

De Maastrichterweg is tussen de Burgemeester Geuljanslaan en de Kapellerlaan afgesloten tussen 10 en 17 uur. Het politiebureau en het Shell-tankstation blijven bereikbaar. Bezoekers van de herdenking kunnen hun auto parkeren op de twee parkeerterreinen bij kasteeltje Hattem en op het nabijgelegen terrein aan de Maastrichterweg waar eerder de voetbalvelden van RFC lagen. Vanaf het NS-station rijden bussen een pendeldienst (vanaf 10.00 uur).

In Roermond worden de Nederlandse gesneuvelde militairen herdacht die tijdens de missies tussen 1945 en 1962 in de toenmalige overzeese gebiedsdelen Nederlands-Indië en Nieuw-Guinea zijn omgekomen. Op 4 september a.s. ontmoeten de veteranen elkaar en kijken terug op wat voor velen de meest ingrijpende tijd van hun leven is geweest.

Het Koninklijk Huis is bij de herdenking vertegenwoordigd door generaal-majoor Henk Morsink. In totaal worden er 106 kransen en/of bloemstukken gelegd. Onder de kransleggers zijn Tweede Kamervoorzitter Gerardina Verbeet namens de volksvertegenwoordiging, generaal-majoor Sander Schnitger namens de demissionair minister van Defensie en luitenant-generaal Lex Oostendorp namens de Nederlandse krijgsmacht. Gouverneur Leon Frissen legt een krans namens de Provincie Limburg en burgemeester Henk van Beers namens de Gemeente Roermond.

-----

03/09/10 08:15:26

St. Odilienberg – Zaterdag 4 september as van 10:00 – 17:00 uur is ook in deze contreien de Dag van de Lakenvelder (zie fo van het bijzodnre veeras) en wel op de boederij Hnk en Marjo Houben , Waarderweg 85 in St. Odiliënberg. Iedere belangstellende is welkom
Het is de eerste Dag van de Lakenvelderen. De Vereniging Lakenvelder Runderen wil iedereen de kans geven nader kennis te maken met dit bijzondere en Oudhollandse veeras. Daarom wordt een open dag bij fokkers in het hele land georganiseerd. Deze dag zal jaarlijks gehouden worden op de eerste zaterdag in september.

De Lakenvelder: een bijzonder Oudhollands ras De Lakenvelder is een bijzonder Oudhollands ras met veel kwaliteiten. Het is niet alleen een prachtige koe in het weiland en de ideale probleemloze koe voor hobby- en deeltijdboer, maar ook een ras met een prima voederconversie, weinig gezondheids- en afkalfproblemen en een gemoedelijk karakter.

Slowfood en Natuurbegrazing
Lakenvelders worden in Nederland dan ook steeds meer gewaardeerd bij natuurbegrazing en zorgboerderijen. Er is zelfs een toenemend aantal veehouders dat Lakenvelders melkt. Daarnaast is de Lakenvelder als eerste rundveeras van Nederland toegetreden tot ‘ Ark van de Smaak’ van Slowfood omdat het vlees van deze runderen zo bijzonder mals en smakelijk is.

Vereniging Lakenvelder Runderen
Meer informatie over de dag van de Lakenvelder en adressen bij u in de buurt, vindt u op de website van de Vereniging Lakenvelder Runderen: www.lakenvelderrund.nl. Wij hopen u te treffen op de dag van de Lakenvelder. U bent tussen tien uur ‘s ochtends en vijf uur ‘s middags van harte welkom om kennis te maken met dit prachtige ras en haar fokkers

-----
Adverteren bij Daisycon

02/09/10 21:48:32

Roosteren – Woensdagavond rond 22.20 uur kreeg de politie een melding van bedreiging. Op de Ruitersbaan in Roosteren sloeg een 54-jarige man met een krik de ruiten in van de auto van zijn ex-partner. De 47-jarige vrouw wist te vluchten en belde vanuit een maïsveld met de politie. Op het moment dat de politie arriveerde was de verdachte al vertrokken. Hij is later op de avond door de politie Limburg-Zuid in zijn woonplaats Grevenbicht aangehouden. De man is overgebracht naar het politiebureau waar hij is voorgeleid en ingesloten.

De man was de vrouw gevolgd met zijn auto en op de Ruitersbaan haalde haar in, stopte, liep naar de auto van de vrouw en probeerde de deuren van haar auto te openen. Toen dit niet lukte sloeg hij met een krik de ruiten in. Het incident hangt samen met eerdere relatieproblemen

-----

02/09/10 18:16:37

Roermond – ijdens een reguliere verkeerscontrole, dinsdagmiddag 1 sept. 2010 rond 15.15 uur op de Donderbergweg, is een 47-jarige man uit Roermond aangehouden. Hij werd in eerste instantie bekeurd voor het rijden zonder gordel. Hij voldeed niet aan een bevel en bedreigde de agenten. Zo liet hij de agenten weten zijn honden uit de auto te willen loslaten. Bij de aanhouding van de man werd pepperspray gebruikt. Zijn 17-jarige zoon rende weg tijdens de aanhouding. Hij meldde zich woensdagmorgen op het politiebureau en werd ook aangehouden.

-----

02/09/10 18:13:45

Vlodrop/Koningsbosch – De politie heeft woensdagmiddag 1 sept 2010 tijdens een verkeerscontrole 19 automoblisten bekeurd. De meerderheid van de bekeuringen werd uitgeschreven voor snelheidsovertreders. Hiervoor ontvingen 14 personen een boete. Vier automobilisten droegen geen gordel en één automobilist reed in een onverzekerde auto. De controles werden uitgevoerd Tussen de Bruggen in Vlodrop en op de Prinsenbaan in Koningsbosch.

-----