Roerdalen – Hebt u ook de eerste 2 uitzending van Bernhard Schavuit van Oranje gezien? Zo niet: de komende 2 maandagen nog kijken.. (en de eerste 2 via uitzendinggemist.nl wellicht…)
Bernhard – Schavuit van Oranje is een vierdelige serie over meer dan alleen het turbulente leven van een prins-gemaal. Het is een meeslepend drama over een man die zich probeert te ontworstelen aan een keurslijf, die zijn eigen weg zoekt en die diepe crisissen moet overleven om erachter te komen wat Ware Liefde werkelijk betekent.
Het blijft interessant om het leven van historische figuren te verwerken tot een dramaserie. Al meerdere leden van het Koningshuis konden zichzelf (postuum) op de televisie terugzien en sinds maandag 4 januari jl (elke keer is de volgende dag – dus op disndag de herhaling rond 13 uur op Ned 2) is het de beurt aan Prins Bernhard. De VPRO heeft zijn serie de onheilspellende titel Bernhard, Schavuit van Oranje meegegeven. Daan Schuurmans en Eric Schneiders kruipen in de rol van de ’schavuit’. Te zien telkens nog de komende 2 maandagen op Nederland 1 om plm 22.05 uur.
Uitzenddata (herhaling op disndag er na om plm 13 uur op Ned 2)

Maandag 18 januari, ca. 22:05 uur, Nederland 1
Maandag 25 januari, ca. 22:05 uur, Nederland 1

Binnen de Koninklijke familie is er eigenlijk geen spraakmakendere figuur te bedenken dan Prins Bernhard. Of het nu gaat om Greet Hofmans, buitenechtelijke affaires en dochters, of Lockheed, er zijn vele schandalen in zijn leven geweest. Tegelijkertijd was – en is – Prins Bernhard een geliefd figuur, die door velen als oorlogsheld op handen gedragen wordt. Een man van extremen.

In vier delen vertelt Bernhard het verhaal van zijn leven. Niet alleen aan de kijker, maar vooral ook aan prinses Máxima. Zij zal straks immers als koningin naast Willem-Alexander eenzelfde positie innemen als Bernhard. Uit hun gesprekken en discussies blijkt hoezeer zij verschillen, maar ook hoezeer zij hetzelfde zijn. Voor Máxima is dat soms erg confronterend.

Het verhaal sleept ons vanaf Soestdijk onder meer langs het Duitse Reckenwalde, Berlijn, Londen, Argentinië en Canada. Het schetst een tijdsbeeld van de wereld van de jaren dertig van de twintigste eeuw tot het begin van de eenentwintigste eeuw.

Bij eerdere series over leden van het Koningshuis zaten er vaak meer dan 1 miljoen kijkers voor de buis. Bernhard moet dat op een laat maar niet onmogelijk tijdstip dus ook zien te bewerkstelligen.

Met ook Loes Haverkort (Máxima), Ellen Vogel (oude Juliana), Lotje van Lunteren (jonge Juliana) en anderen. Royalty-deskundige Tomas Ross tekende voor het script, Pim van Hoeve voor de regie.

Bernhard, Schavuit van Oranje, 22.10 uur, de komende 2 maandagen VPRO (NL1)